Zabezpiecz swoje dane
Pierwszym krokiem powinno być przeniesienie danych ze starego urządzenia na nowe. Możesz zrobić to przy pomocy konta Google (urządzenia z Androidem) lub korzystając z konta Apple w przypadku iPhone. Obecnie urządzenia praktycznie wszystkie dane kopiują niemalże samodzielnie, by maksymalnie przyspieszyć proces. Warto wcześniej przygotować kopię zapasową i mieć ją w chmurze. Kiedy już wszystkie dane będą bezpieczne, należy usunąć je z urządzenia. Wyjmij karty sim i pamięci, a następnie usuń konto Google i przywróć telefon do ustawień fabrycznych. Dzięki temu wszystkie dane znikną z urządzenia.

Co zrobić przed sprzedażą iPhone?
Kolejnym krokiem będzie odszukanie pudełka i niezbędnych akcesoriów – powinny znaleźć się tam słuchawki, dedykowane etui do smartfona, ładowarka. Warto również znaleźć instrukcję obsługi, czy kartę gwarancyjną. Jeżeli sprzedajesz niedawno kupiony telefon, potrzebny będzie również dowód zakupu, który pozwoli nowemu właścicielowi cieszyć się z trwającej gwarancji. Jest to również dokument potwierdzający, że urządzenie nie jest kradzione. Wiele osób zastanawia się, czy można sprzedać telefon z przedłużenia umowy? Jeżeli został spłacony – tak, jeżeli umowa lub raty wciąż nie zostały pokryte – nie. Następnie odszukaj w urządzeniu opcję połączenia z Apple Watch i rozłącz urządzenia. Wyłącz funkcję iMessage, a także „Znajdź mój iPhone”. Na końcu wyloguj się z iCloud oraz wyłącz funkcje pozostawienia danych. Warto również sprawdzić App Store i iTune. Wyzeruj urządzenie i gotowe! Teraz możesz wystawić na sprzedaż iPhone. Co zrobić w przypadku telefonu z Androidem?

Co zrobić przed sprzedażą telefonu z Androidem
Podobnie jak w przypadku iPhone skompletuj pełen zestaw akcesoriów i dokumentów. Usuń zabrudzenia, sprawdź stan techniczny wyświetlacza i innych elementów. Sięgnij po dedykowany do ekranów płyn lub chusteczkę i usuń wszelkie odciski palców czy plamki. Dzięki temu urządzenie będzie wyglądało dobrze na zdjęciach. Sprawdź, czy wszystkie dane zostały przeniesione, a także czy wylogowałeś się z aplikacji. Po przywróceniu urządzenia do ustawień fabrycznych powinien pojawić się komunikat informujący o wyborze języka użytkownika.

Zanim sprzedasz telefon, pamiętaj o jego wyczyszczeniu. Zdejmij brudne etui i usuń zabrudzenia z otworów głośnika, mikrofonu czy tylnej klapki. Folie lub szkła hartowane do smartfonów często ulegają uszkodzeniu – zdejmij je lub wymień na nowe. Z pewnością będzie to atutem przy sprzedaży i pomoże kupującemu ocenić stan faktyczny. Jeżeli ekran uległ uszkodzeniu, to warto wymienić go na nowy. Taki komponent, w zależności od modelu może kosztować około 150 zł. Jeżeli etui nie jest wysłużone, można je dołączyć do zestawu. Teraz już wiesz, co zrobić przed sprzedażą telefonu!

Nie zapomnij również przygotować ogłoszenia – odpowiednio sfotografuj poszczególne elementy, a w opisie umieść najważniejsze informacje techniczne, nie zapomnij również wspomnieć o potencjalnych uszkodzeniach (rysach czy odpryskach). Dzięki temu kupiec nie będzie zaskoczony, a transakcja przebiegnie bez większych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używamy 🍪, dzięki którym nasza strona jest dla Ciebie bardziej przyjazna i działa niezawodnie. Pozwalają one również dopasować treści i reklamy do Twoich zainteresowań. Jeśli się nie zgodzisz, reklamy nadal będą się wyświetlać, ale nie będą dopasowane do Ciebie.